Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jedn

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć stowarzyszenia działające non profit organizują często interesujące projekty i angażują do nich zmotywowanych działaczy, to odczuwają brak eksperckiego przygotowania dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia raczej nie mają środków.

Doradcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na całkowicie darmowe warsztaty z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem [email protected]

Rejestrować się mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak również pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże beneficjenci powinni zorganizować miejsce realizacji szkolenia – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – postawa lidera

zespół i efekt synergii

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

marketing i promocja organizacji

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski zgłaszać można zawsze. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego w odpowiedzi na każdą prośbę. Kryterium jest liczba dostępnych w danym kwartale miejsc i poziom merytoryczny aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Iwona Piga, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy projekty staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w małych i amatorskich instytucjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi: